Jak co tydzień, w sobotni poranek, rozmawialiśmy o najważniejszych wydarzeniach minionego tygodnia w kurorcie i okolicznych miejscowościach.

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kołobrzegu odbyła się promocja książki o ucieczkach Polaków za granicę w czasach PRL-u pod tytułem „Granice Szeroko Zamknięte”. Naszym rozmówcą był współautor książki, dyrektor Oddziału IPN w Szczecinie dr Paweł Skubisz.

rozmowa z dr. Pawłem Skubiszem

O książce „Granice szeroko zamknięte” rozmawialiśmy z jej współautorem mec. Edwardem Stępniem.

rozmowa z mec. Edwardem Stępniem

Gościem „Studia Kołobrzeg” był kołobrzeski poseł Prawa i Sprawiedliwości Czesław Hoc. Rozmawialiśmy o nowelizacji ustawy Prawo Oświatowe.

rozmowa z Czesławem Hocem, kołobrzeskim posłem Prawa i Sprawiedliwości

W panelu samorządowym gościliśmy wicestarostę kołobrzeskiego Jacka Kusia oraz radnego wojewódzkiego Henryka Carewicza, z którymi dyskutowaliśmy o problemach związanych z finansowaniem sportu z pieniędzy publicznych.

Panel samorządowy

W Kołobrzegu odbył się Ogólnopolski Turniej Szachowy o Puchar Pana Cogito. Poza rywalizacją sportową, impreza miała charakter popularyzatorski. Organizatorem turnieju był Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo.

Turniej Szachowy o Puchar Pana Cogito

W całej Polsce, także w naszym regionie, prowadzona jest akcja edukacyjna pod hasłem „Hazard? Nie daj się wciągnąć!” Naszym gościem był Mariusz Skoczek, specjalista ds. bezpieczeństwa informacji prawnie chronionych Pierwszego Urzędu Skarbowego w Koszalinie, z którym rozmawialiśmy bezpośrednio po spotkaniu z młodzieżą z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich w Kołobrzegu.

rozmowa z Mariuszem Skoczkiem

Zimowa aura pogodowa coraz bardziej dokucza osobom bezdomnym. W Kołobrzegu pracownicy socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, wspólnie z funkcjonariuszami straży miejskiej, kontynuują akcję „Śniegowiec”, polegającą na regularnym monitorowaniu miejsc przebywania osób bezdomnych. Pomocy osobom bezdomnym udziela też Towarzystwo Brata Alberta.

materiał o sposobach wsparcia osób bezdomnych w Kołobrzegu

W Kołobrzegu rozpoczęto coroczną akcję bezpłatnego wydawania odblasków dla
mieszkańców. O bezpieczeństwa na drogach rozmawialiśmy z zastępcą komendanta kołobrzeskiej policji Krzysztofem Rosiakiem oraz z szefem drogówki Robertem Piecykiem.

rozmowa z zastępcą komendanta kołobrzeskiej policji Krzysztofem Rosiakiem i szefem drogówki Robertem Piecykiem

Studio Kołobrzeg przygotował: Mariusz Wolański
Opracowanie muzyczne: Adrian Adamowicz