źródło: mapio.net
Friedrichs Polska działała w branży przetwórstwa rybnego. Nagle jej zakład, w miejscowości Doble niedaleko Tychowa, został zamknięty, a spółka postawiona w stan likwidacji. Pracownicy dostali wypowiedzenia.

Krajowy Rejestr Sądowy informuje, że spółka znajduje się w trakcie likwidacji. „Likwidatorzy „Friedrichs Polska” Sp. z o.o. w likwidacji z siedzibą w Doblu (…) zawiadamiają, że w dniu 7 października 2022 r. Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników podjęło uchwałę o rozwiązaniu Spółki i tym samym otwarto likwidację Spółki. W związku z powyższym wzywa się wierzycieli do zgłoszenia ich wierzytelności w terminie trzech miesięcy od daty niniejszego ogłoszenia” - brzmi oficjalny komunikat.

Pracę straciło blisko 190 osób, ostatni mają opuścić zakład do końca tego roku. Zostaną objęci procedurą zwolnień grupowych.

Informacja o likwidacji tego wielkiego zakładu, była sporym zaskoczeniem także dla lokalnych władz. Friedrichs Polska działał bowiem na tym terenie od wielu lat, zakład rozwijał się i modernizował. Nic nie wskazywało na to, że planuje zakończenie działalności.

Friedrichs Polska jest częścią założonego w 1908 roku przez Gottfrieda Friedrichsa koncernu przetwórczego produkującego znane na całym świecie ryby wędzone. W Polsce firma otworzyła swój zakład w 2007 roku.

red.