fot. archiwum prywatne
Pomimo młodego wieku Sandra Busłowicz z Budowa ma spory bagaż doświadczeń. Dziewczynie udało się wygrać z nowotworem, jednak choroba pozostawiła po sobie trwały ślad. Słuchacze Polskiego Radia Koszalin także mogą pomoc 19-latce w powrocie do sprawności.

- We wczesnym dzieciństwie lekarze zdiagnozowali u mnie groźny nowotwór - Neuroblastomę trzeciego stopnia. Guz penetrujący do kanału kręgowego był tak wielki, że w trakcie operacji lekarze musieli mi także wyciąć fragment nerwów. W związku z tym moja noga stała się bezwładna. Była ona tylko „zbędnym balastem”, dlatego podjęłam decyzję o jej amputacji - przekazała Sandra Busłowicz.

Dziewczynie do powrotu do sprawności niezbędna jest proteza nogi, której cena jest ogromna. - Koszt protezy wyniesie około 200 tys. zł. Mojej rodziny nie stać na taki zakup, dlatego uruchomiłam zrzutkę internetową. W akcję pomocową włączyła się także moja szkoła - zaznaczyła 19-latka.

Sandra Busłowicz chodzi do technikum informatycznego w Bytowie, jednak swoje plany na przyszłość wiąże z psychologią: - Chciałabym pomagać innym, dlatego planuje studia w tym kierunku. Uważam, że dzięki moim doświadczeniom życiowym dobrze zrozumiem potrzebujących.

19-latce do zakupu protezy brakuje prawie 50 tys. zł. Cały czas prowadzona jest zbiórka internetowa pod adresem: siepomaga.pl/sandra-buslowicz

Więcej w poniższej rozmowie.

mt

Posłuchaj

rozmowa Marcina Turalskiego z Sandrą Busłowicz