fot. Edyta Lubiak
Ministerstwo Obrony Narodowej i Wojsko Polskie zorganizowały bezpłatne jednodniowe treningi, które odbyły się w siedemnastu jednostkach, m.in. w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce.

Zainteresowanie szkoleniem było bardzo duże. Zgłosiło się ponad trzysta osób. wojskowi musieli wybrać stu. Połowa uczestników to kobiety.

- Rozpoczęliśmy ten projekt, żeby mieszkańcy mogli przekonać się, jak wygląda służba wojskowa, poznać zasady walki wręcz i obsługiwania broni oraz nauczyć się pierwszej pomocy - podkreślił komandor podporucznik Robert Biernaczyk, oficer prasowy Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce.

- To, co wydarzyło się za naszą wschodnią granicą, skłoniło mnie do przystąpienia do tych szkoleń. Ostatnią taką tematykę miałam na lekcjach przysposobienia obronnego w szkole średniej. Dla własnego poczucia bezpieczeństwa warto odświeżyć sobie tę wiedzę - powiedziała jedna z uczestniczek.

Kolejne treningi „Trenuj z Wojskiem" odbędą się w styczniu przyszłego roku. Warunkami uczestnictwa są polskie obywatelstwo, wiek od 18 do 65 lat i odpowiedni ubiór. Wojsko zapewnia wyżywienie i ubezpieczenie.

el/rz

fot. Edyta Lubiak
fot. Edyta Lubiak
fot. Edyta Lubiak
fot. Edyta Lubiak
fot. Edyta Lubiak
fot. Edyta Lubiak

Posłuchaj

komandor podporucznik Robert Biernaczyk, oficer prasowy Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce uczestnicy szkolenia komandor podporucznik Robert Biernaczyk