fot. pixabay.com
Zaproszenie Jacka Żukowskiego w tym tygodniu przyjęli: Agnieszka Jeziorska - prezes spółki prezes ENGIE EC Słupsk, Leszek Orkisz - prezes spółdzielni „Dom nad Słupią” oraz Michał Pobiedziński - Łowczy Okręgowy ze słupskiego oddziału Polskiego Związku Łowieckiego.

Przypomnijmy, 7 września spółka ENGIE EC Słupsk wprowadziła nowe taryfy za dostawę energii cieplnej. Agnieszka Jeziorska zaznaczyła na naszej antenie, że opłaty za usługi jej spółki wzrosły średnio o ponad 60 procent: - Jednak mieszkańcy zapłacą mniej za wyprodukowanie energii, ponieważ pod koniec ubiegłego miesiąca weszła w życie ustawa o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła. Obowiązuje ona od 1 października do końca kwietnia. Przypominam, że ta ustawa określa maksymalne ceny jedynie za wytwarzanie ciepła dla uprawnionych odbiorców.

- Na koszt ogrzewania, poza wytworzeniem energii cieplnej, składa się m.in. opłata za jej dostarczenie. Trudno nam dzisiaj jednoznacznie wskazać, o ile więcej za ogrzewanie zapłacą nasi mieszkańcy. Na pewno nie będą to podwyżki rzędu 200 proc. - dodał Leszek Orkisz, prezes spółdzielni „Dom nad Słupią”.

W dalszej części piątkowej audycji łowczy Michał Pobiędziński opowiedział m.in. o walce myśliwych z afrykańskim pomorem świń (ASF). Zapraszamy do wysłuchania audycji. jż/mt

Posłuchaj

„Studio Bałtyk Słupsk”
  • 00:00:00 | 00:00:00
::