fot. Kancelaria Sejmu/Twitter
Już prawie 45 tys. komputerów i laptopów otrzymali uczniowie z terenów popegeerowskich w ramach programu "Granty PPGR – Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym". Poinformował o tym w Sejmie wiceszef MSWiA, koszaliński poseł PiS Paweł Szeferneker.

Polityk, odpowiadając na pytanie posłów o realizację programu poinformował, że już "przekazano 44 tys. 577 sztuk sprzętu komputerowego". Przypomniał, że nabór do programu zakończył się w ubiegłym roku, a jego rozstrzygnięcie było w lutym tego roku. - 1599 gmin otrzymało łącznie 584 mln zł. Złożono wnioski na 14 tys. komputerów, 200 tys. laptopów i 3 tys. tabletów - wyliczył Paweł Szefernaker.

Wiceszef MSWiA wskazał, że w 70 proc. gmin, które otrzymało granty, zakończyło przetargi na zakup sprzętu, a 30 proc. już wydaje sprzęt uczniom. W pozostałych procedury przetargowe są jeszcze przygotowywane.

"Granty PPGR - Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym" to projekt, z którego pomocy korzystają mieszkańcy gmin z całej Polski, na których terenie działały Państwowe Gospodarstwa Rolne. Jego celem jest wsparcie rodzin popegeerowskich z dziećmi w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego i dostępu do internetu, wyeliminowanie ograniczeń związanych z nauką zdalną, a także zniwelowanie nierówności między gminami popegeerowskimi a resztą gmin.

Projekt sfinansowano z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

PAP

Czytaj więcej