fot. archiwum PRK24
Do walki o tytuł mistrzowski w Ośrodku Jazdy Konnej Michalski przystąpiło blisko120 jeźdźców na ponad 200 koniach. Zawody odbywają się w kilku kategoriach wiekowych - od młodzika do seniora.

Dla wielu młodych adeptów jeździectwa są to najważniejsze zawody w sezonie: - To największa obecnie impreza, każdy chce zostać mistrzem w swojej klasie wiekowej. Dzieci będą walczyły o tytuł mistrza województwa zachodniopomorskiego. Zaczynamy od młodzików, przez juniorów, jest też klasa open -  powiedział dyrektor zawodów Paweł Michalski

Równolegle odbywają się też zawody rangi regionalnej dla zawodników licencjonowanych, a także konkursy towarzyskie dla amatorów.

Małgorzata Tomczuk-Michalska z klubu jeździeckiego Derby Budzistowo przyznała, że poziom podczas zawodów jest wysoki, część dzieci jest bardzo dobrze przygotowana, a część dowiaduje się co jeszcze musi poprawić : - Serce rośnie na widok dzieci, które wystartowały w zawodach. Te konkursy skierowane są na styl jeźdźca, najpierw musimy wyszkolić młodego jeźdźca, to w konsekwencji procentuje tym, że im przeszkody są wyższe, tym stanowią mniejszy problem dla danego zawodnika.

Jutro drugi dzień zawodów. Patronem medialnym wydarzenia jest Polskie Radio Koszalin.

Z uczestnikami pierwszego dnia zawodów rozmawiał Mariusz Wolański.

mw/aj

Posłuchaj

Paweł Michalski, dyrektor zawodów w Budzistowie relacja Mariusza Wolańskiego z pierwszego dnia zawodów