fot. organizator
W najbliższą sobotę o godzinie 10 w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Śniadeckich w Koszalinie odbędą się kolejne darmowe warsztaty profilaktyczne „Dbam o piersi”. Skierowane są zarówno do kobiet, jak i ich partnerów.

Tym razem z prelekcjami wystąpią lekarze z koszalińskiego szpitala: lek. med. Mariusz Kwiatkowski, onkolog kliniczny i koordynator Oddziału Dziennego Chemioterapii oraz dr Wojciech Jasiński, specjalista chirurgii ogólnej i chirurgii onkologicznej.

Specjaliści będą opowiadać o profilaktyce raka piersi, zdrowym trybie życia, a także o tym, gdzie zwrócić się po pomoc w razie niekorzystnej diagnozy. Ponadto z pokazem samobadania piersi wystąpią Koszalińskie Amazonki. Każdy wykład potrwa ok. 30 minut.

Organizatorem spotkań jest Szpital Wojewódzki w Koszalinie, który przypomina również o możliwości skorzystania przez cały rok z darmowej mammografii w szpitalnej Przychodni Onkologicznej przy ul. Orlej w Koszalinie. Przychodnia Onkologiczna realizuje badania z wykorzystaniem nowoczesnego mammografu cyfrowego. Co ważne, panie w wieku 50-69 lat, mogą zgłosić się na badania bez skierowania. Wystarczy umówić się wcześniej na dogodny termin.

Warsztaty finansowane są przez Urząd Marszałkowski w Szczecinie.

Szpital Wojewódzki w Koszalinie/zn