fot. archiwum prk24.pl
Wiceprezydent miasta był gościem Radia Słupsk. Samorządowiec w rozmowie z Marcinem Kamińskim odniósł się m.in. do skarg naszych słuchaczy na nieprawidłowe działanie oświetlenia ulicznego.

Przypomnijmy, nasi słuchacze alarmują, że niektóre ulice w mieście są w nocy nieoświetlone. Z kolei w innych częściach Słupska lampy uliczne działają także w dzień. Zdaniem części mieszkańców jest to skrajna niegospodarność, szczególnie w czasach drożejącej energii.

Marek Goliński zaznaczył, że lampy uliczne w ciągu dnia są włączone tylko w trakcie prac serwisowych: - Uruchomione oświetlenie w tym czasie wydaje się irracjonalne, jednak jest to związane z naprawami i modernizacją systemu. Zdaję sobie także sprawę, że pojawiają się sygnały o zaciemnieniu na niektórych ulicach. Przyczyną takich sytuacji są po prostu awarie, które na bieżąco usuwamy.

Zarząd Infrastruktury Miejskiej w Słupsku zachęca osoby widzące usterki w funkcjonowaniu oświetlenia, do kontaktu pod nr. tel.: +48 573 421 014, +48 573 421 016, +48 59 841 00 91 oraz za pomocą poczty elektronicznej: sekretariat@zimslupsk.pl.

W dalszej części audycji wiceprezydent Słupska opowiedział m.in. o planowanych inwestycjach w mieście.

Więcej w poniższej rozmowie.

mk/mt

Posłuchaj

rozmowa Marcina Kamińskiego z Markiem Golińskim