fot. Mariusz Wolański/prk24
Chodzi o odcinek drogi krajowej nr 11 od ronda Janiska w Kołobrzegu do węzła Kołobrzeg Wschód. Inwestycja kosztować będzie 56 milionów złotych.

Odcinek zdecydowanie ułatwi dojazd z drogi S6 do Kołobrzegu i wraz z gotowymi już fragmentami obwodnicy Kołobrzegu umożliwi ominięcie centrum miasta jadącym do kołobrzeskiego portu. - Fajnie już się dojeżdża z Zachodniego Pomorza do Kołobrzegu. Żeby upłynnić ruch, również wakacyjny, brakuje tylko dopięcia wlotu do ronda Janiska - powiedział Łukasz Lendner, dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie. - Stary przebieg drogi nr 11 przez Ustronie Morskie zostanie oddany innym zarządcom, co też usprawni komunikację.

Tomasz Wójcik, wicewojewoda zachodniopomorski podkreślił, że jest to kolejny etapy realizacji rządowego projektu budowy stu obwodnic. - Z tego w województwie zachodniopomorskim powstanie aż dziewięć. W ten sposób nadrabiamy zaległości wynikające z tego, że poprzednie rządy o Zachodniopomorskie nie dbały. Rząd Prawa i Sprawiedliwości to zmienił - dodał wicewojewoda.

Kołobrzeski poseł Prawa i Sprawiedliwości, Czesław Hoc, zwrócił uwagę na to, że ostateczny kształt inwestycji jest efektem kompromisu w sporze, jaki toczył się pomiędzy mieszkańcami terenów sąsiadujących z mającym powstać wiaduktem. - Cieszę się bardzo, że do tego konsensusu doszło - powiedział, dodając, że przy projektowaniu inwestycji zostały uwzględnione liczne sugestie, w tym ta o postawieniu nowoczesnych ekranów akustycznych.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, inwestycja będzie ukończona w kwietniu 2024 roku.

mw/zas

Posłuchaj

materiał Mariusza Wolańskiego