fot. PRK24
Jak co tydzień, w sobotni poranek, rozmawialiśmy o najważniejszych wydarzeniach minionego tygodnia w kurorcie i okolicznych miejscowościach.

Gościem „Studia Kołobrzeg” był współzałożyciel i lider zespołu Czerwone Gitary - Jerzy Skrzypczyk. Ten śpiewający perkusista swoją przygodę z zespołem rozpoczął w styczniu 1965 roku, i ta przygoda trwa do dziś. Czerwone Gitary zagrały koncert w kołobrzeskim amfiteatrze, i jak się można było spodziewać, wzbudziły zarówno sentyment, jak i entuzjazm publiczności.

Jerzym Skrzypczykiem, współzałożyciel i lider zespołu Czerwone Gitary

Ancora Dźwirzyno to jeden z dwóch istniejących w naszym regionie klubów wyczynowego przeciągania liny. Niedawno na plaży w Dźwirzynie odbył się II Turniej o Puchar Wybrzeża. Przy tej okazji poprosiliśmy pullerów z Ancory o przybliżenie tego najstarszego w historii sportu drużynowego.

pullerzy z dźwirzyńskiej Ancory

Kibice piłkarskiej Kotwicy Kołobrzeg mają powody do zadowolenia. 2-ligowa drużyna po 3 kolejkach nie zaznała jeszcze goryczy porażki i po dwóch wygranych i jednym remisie zajmuje pozycję wicelidera rozgrywek. W niedzielę biało-niebiescy zagrają mecz wyjazdowy z drugą drużyną Lecha Poznań. Do „Studia Kołobrzeg” zaprosiliśmy trenera Marcina Płuskę.

Marcin Płuska, trener piłkarskiej Kotwicy Kołobrzeg

W cotygodniowym spotkaniu z kołobrzeskim posłem Prawa i Sprawiedliwości Czesławem Hocem rozmawialiśmy o dramacie Powstania Warszawskiego w kontekście wcześniejszych i późniejszych konferencji Wielkiej Trójki, czyli przywódców USA, Wielkiej Brytanii i ZSRR, a także o następstwach tych ustaleń dla państwa i narodu polskiego.

Czesław Hoc, kołobrzeski poseł Prawa i Sprawiedliwości

Czas wakacyjny to masowy przyjazd turystów do Kołobrzegu. Wiążą się z tym wzrost kolizji i wypadków drogowych, częściej pojawiające się kradzieże, a także nielegalne gry hazardowe, m.in. „w trzy kubki”. O bezpieczeństwie mieszkańców i turystów w połowie sezonu wakacyjnego rozmawialiśmy z oficerem prasowym policji w Kołobrzegu Karoliną Seeman.

Karolina Seeman, oficer prasowy policji w Kołobrzegu

W podkołobrzeskim Korzystnie odbył się coroczny festyn strażacki. W imprezie uczestniczyli zarówno druhowie z okolicznych jednostek OSP, jak też strażacy państwowej straży pożarnej. O festynie można powiedzieć, że była to impreza zorganizowana przez strażaków dla strażaków.

festyn strażacki w Korzystnie

Rozpoczął się długo zapowiadany remont ulicy Zdrojowej, czyli głównej arterii dzielnicy uzdrowiskowej Kołobrzegu. Nie byłoby w tym nic szczególnego gdyby nie fakt, że jest realizowany w połowie sezonu wakacyjnego. Ulicę trzeba będzie w końcu zamknąć, co wiąże się ze sporymi utrudnieniami w ruchu. Na ten temat zastępca prezydenta miasta Ewa Pełechata rozmawiała z przedstawicielami obiektów sąsiadujących z terenem, na którym prowadzona jest inwestycja.

spotkanie w sprawie utrudnień w ruchu związanym z remontem ulicy Zdrojowej

Leszek Gerlaczyński mówi o sobie, że jest najstarszym w Polsce wyczynowo uprawiającym jeździectwo zawodnikiem. Upodobał sobie wszechstronny konkurs konia wierzchowego. Dziś jednak koncentruje się na skokach przez przeszkody. Rozmawiamy o jego niesłabnącej pasji do sportu jeździeckiego i pytamy o receptę na tak długo utrzymywaną formę sportową.

rozmowa z Leszkiem Gerlaczyńskim o pasji do sportu jeździeckiego

„Studio Kołobrzeg” przygotował Mariusz Wolański.
Opracowanie muzyczne - Adrian Adamowicz.