fot. prk24.pl
Jak poinformował prezydent Koszalina Piotr Jedliński, nowa siedziba stacji pogotowia znajdzie się w sąsiedztwie już istniejącej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 przy ul. Monte Cassino.

Obecnie trwa zmiana planu zagospodarowania przestrzennego tego obszaru. - To miejsce, które zapewnia najszybszy dojazd do każdego punktu w mieście. W tej chwili jesteśmy na etapie uzgodnień w planie zagospodarowania. We wrześniu sprawą zajmie się Miejska Komisja Urbanistyczno-Architektoniczna, a później rada miejska - tłumaczył Piotr Jedliński.

Następnym krokiem, jak podkreślił włodarz Koszalina, będzie znalezienie pieniędzy na realizację tej inwestycji. - Mam nadzieję, że niedługo ruszy Krajowy Plan Odbudowy, bowiem tam znajdują się również środki na zapewnienie bezpieczeństwa zdrowotnego - dodał prezydent.

O budowie stacji pogotowia ratunkowego w Koszalinie mówi się już od lat. Do tej pory stacjonowała ona w wynajętych, obecnie od starostwa powiatowego, pomieszczeniach. Nie są one jednak dostosowane do potrzeb jednostki.

Na razie nie są znane szczegóły związane z m.in. datą rozpoczęcia, bądź kosztami inwestycji.

kch/zn

Posłuchaj

Piotr Jedliński, prezydent Koszalina (cz.1) Piotr Jedliński, prezydent Koszalina (cz.2)