fot. pixabay.com
Są wyniki tegorocznych egzaminów ósmoklasistów. Młodzież może je sprawdzać od godziny 10 poprzez platformę internetową Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

W tym roku średni wynik w kraju z języka polskiego wyniósł 60 procent. Nieco słabiej wygląda sytuacja w przypadku matematyki, tu średnia wynosi 57 procent. Najlepiej, jak co roku, ósmoklasiści poradzili sobie z językiem angielskim, średnio uzyskali 67 procent.

W województwie zachodniopomorskim wyniki były niższe od krajowych. Z j. polskiego uczniowie osiągnęli średnio 55 procent, z matematyki 53 procent, z języka angielskiego 65 procent, z j. niemieckiego 47 procent.

Krzysztof Stobiecki, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Koszalinie przypomina, że w zależności od otrzymanego wyniku, młodzież może dokonać jeszcze zmiany wyboru szkoły ponadpodstawowej. - Do 12 lipca mają taką możliwość - przypomina dyrektor.

Do egzaminu ósmoklasisty przystąpiło także ok. 6 tysięcy uczniów z Ukrainy. Średnio z egzaminu z języka polskiego otrzymali 22 procent, z matematyki 34 procent, z języka angielskiego 44 procent, z języka rosyjskiego 89 procent.

Uczniowie będą mogli odbierać zaświadczenia z wynikami egzaminu ósmoklasisty od 8 lipca w sekretariatach swoich szkół podstawowych.

kch/zas

Posłuchaj

materiał Katarzyny Chybowskiej