fot. prk24.pl
Zaproszenie Marcina Kamińskiego przyjęli: dr Wojciech Gajewski - wiceprzewodniczący rady miasta z klubu Łączy, Bogusław Dobkowski - radny z Platformy Obywatelskiej, Jacek Szaran - radny z Prawa i Sprawiedliwości oraz Joanna Orłowska - ekspertka rynku turystycznego.

Przypomnijmy, w tym tygodniu radni przegłosowali podwyżkę za pozostawienie pojazdu w Strefie Płatnego Parkowania. Dotychczas kierowcy musieli zapłacić złotówkę za pierwsze pół godziny parkowania, 2,50 zł za pierwszą godzinę parkowania, 3,00 zł - za drugą, 3,60 zł - za trzecią oraz - 2,50 zł za czwartą i każdą kolejną. Koszt podstawowego miesięcznego abonamentu wynosił 150 zł. Nowe stawki mają obowiązywać od połowy lipca. Za pierwsze pół godziny parkowania kierowcy zapłacą 2 zł, za pierwszą godzinę - 4 zł, za drugą - 4,8 zł, za trzecią - 5,70 zł, a za czwartą i kolejną - 4 zł.

Jacek Szaran zaznaczył na naszej antenie, że jego zdaniem mieszkańcy Słupska powinni płacić mniej za parkowanie niż przyjezdni: - Słupszczanie utrzymują miasto ze swoich podatków, dlatego należy im się zniżka za pozostawianie swoich pojazdów. Moje wątpliwości odnośnie tej uchwały dotyczyły także opłaty za pierwszą godzinę postoju, ponieważ wzrosła o 100 proc. Chciałbym zwrócić uwagę na kolejny problem dotyczący parkowania - w mieście panuje tendencja ograniczania liczby miejsc parkingowych przy nowych inwestycjach. Musimy zastanowić się nad budową nowych parkingów.

- Duży parking podziemny bez wątpienia przydałby się w śródmieściu, niestety byłoby bardzo ciężko znaleźć miejsce na taką inwestycję. Obecnie musimy skupić się na sprawnym funkcjonowaniu Strefy Płatnego Parkowania - dodał dr Wojciech Gajewski.

W dalszej części piątkowego spotkania słupscy samorządowcy odnieśli się do innych przyjętych uchwał rady miejskiej podczas środowej sesji, a Joanna Orłowska zdradziła m.in., gdzie Polacy najchętniej spędzają urlop.

Więcej w poniższej rozmowie.

mk/mt

Posłuchaj

„Studio Bałtyk Słupsk”