fot. pixabay
Wraz z napływem turystów liczba aut na kołobrzeskich ulicach znacząco się zwiększa. Z powodu rozpoczynających się dwóch dużych inwestycji drogowych zmieni się organizacja ruchu, co będzie kolejnym utrudnieniem dla kierowców.

Michał Kujaczyński, rzecznik prasowy prezydenta Kołobrzegu przyznał, że kierowców czekają w najbliższych miesiącach utrudnienia ze względu na duże inwestycje: - Szykuje się w tym sezonie trochę prac drogowych, których nie można odkładać głównie ze względu na rosnące ceny materiałów budowlanych. Przede wszystkim ruszy remont ulicy Zdrojowej. To będzie bardzo duże utrudnienie. Zachowamy jednak dojazd do ośrodków wypoczynkowych. Ruch będzie odbywał się wahadłowo, a miejscami mogą być objazdy wąskimi uliczkami strefy uzdrowiskowej. Możliwe jednak, że prace drogowe rozpoczną się dopiero w sierpniu. Druga inwestycja dotyczy centrum miasta. Zamknięty będzie odcinek ulicy Krajowej, od ulicy Dworcowej do Łopuskiego.

Przedstawiciel kołobrzeskiego urzędu miejskiego dodał, że latem warto zrezygnować z samochodu i po mieście poruszać się pieszo lub rowerem miejskim: - Kołobrzeg jest bardzo chętnie odwiedzany przez turystów. Wielu niedogodności związanych z korkami na drogach da się uniknąć spacerując lub jeżdżąc rowerem miejskim.

Jak poruszać się po kurorcie w sezonie? To sprawdziła Małgorzata Abramowicz.

ma/aj

Posłuchaj

materiał Małgorzaty Abramowicz