fot. Mariusz Wolański
Równolegle odbywają się zawody rangi regionalnej dla seniorów. Przez trzy dni, na parkurze w Ośrodku Jazdy Konnej Michalski w Budzistowie, rywalizować będą jeźdźcy na prawie 200 koniach.

Wydarzenie rozpoczęło się w piątek zawodami regionalnymi. W sobotę zaplanowane są rywalizacje ogólnopolskie. Jako pierwsi zmierzą się zawodnicy na kucach.

- Dostosowaliśmy program na prośbę naszych młodych uczestników, którzy chcieli w piątek rywalizować tuż po zakończeniu roku szkolnego i odbiorze świadectw. Dzięki temu mogli bez problemu dojechać na zawody - powiedział dyrektor zawodów Paweł Michalski. - Poziom sportowy, jaki reprezentują ci młodzi jeźdźcy jest bardzo wysoki - dodał.

Jak poinformowała sędzia zawodów Karolina Mądry, w piątek dla dzieci i młodzieży organizowane były przede wszystkim konkursy z oceną stylu jeźdźca: - Dzieci się nie ścigają, a mają pokazać kunszt jazdy. To element, który oceniamy i nad którymi pracują. To istotne szczególnie w kucykach, które poruszają się szybko i dzieci muszą nad nimi panować.

Obok zawodów dla dzieci i młodzieży w Budzistowie odbywają się równolegle zawody rangi regionalnej dla seniorów. Jutro drugi dzień imprezy, nad którą Polskie Radio Koszalin sprawuje patronat medialny.

mw/zn

Posłuchaj

Paweł Michalski, dyrektor zawodów Karolina Mądry, sędzia zawodów