fot. Młodzi Demokraci/fb
Na konferencji poświęconej reaktywacji stowarzyszenia przedstawiono m.in. główne postulaty Młodych Demokratów.

Mateusz Gierda, szef tej organizacji w województwie zachodniopomorskim zaznaczył, że celem działalności stowarzyszenia będzie m.in. wzrost aktywności społecznej młodych koszalinian: - W Młodych Demokratach znajdziemy też przedstawicieli Koszalina w młodzieżowym sejmiku województwa zachodniopomorskiego, czyli osoby, które są aktywne, chcą już działać i zmieniać swój region. Jest to organizacja nie tylko o charakterze politycznym, nie tylko młodzieżówka Platformy Obywatelskie, ale przede wszystkim stowarzyszenie, które działa na rzecz rozwoju młodzieży i promowania demokracji.

Przewodniczącą Młodych Demokratów w Koszalinie została Alicja Sommerfeld. Jak przyznała jednym z pierwszych zadań ma być reaktywacja działalności młodzieżowej rady miasta: - Chcemy żeby było widać, że młodzi działają w Koszalinie. Kolejnym zadaniem jest stworzenie koszy ekologicznych na terenie całego miasta - chcemy, żeby było ich jak najwięcej, żeby w Koszalinie było czyściej.

Jak zapowiedziano, stowarzyszenie Młodzi Demokraci w Koszalinie współpracować będzie z Młodą Lewicą.

kk/aj

Posłuchaj

Mateusz Gierda, szef Młodych Demokratów w województwie zachodniopomorskim Alicja Sommerfeld, przewodniczącą Młodych Demokratów w Koszalinie