fot. Jarosław Ryfun
Dzięki inwestycjom władz placówki w nowoczesny sprzęt, medycy mogą zapewnić szybką diagnostykę nowotworów skóry, kompleksowe leczenie ran i owrzodzeń nowatorskimi technikami oraz zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

- Pacjenci z podejrzeniem zmian nowotworowych skóry - raków i czerniaków, którzy wymagają szybkiej diagnostyki, otrzymają ją u nas już w kilka dni. Na oddziale wykonujemy kwalifikacje do badań oraz biopsje, badania dermatoskopowe, wideodermatoskopowe oraz markery nowotworowe - podkreślił dr Piotr Brzeziński, specjalista dermatolog-wenerolog, koordynator oddziału dermatologicznego słupskiego szpitala.

Ordynator zaznaczył, że dalsze leczenie chorych zależne jest od diagnozy: - W przypadku stanów przedrakowych pacjenci są hospitalizowani na miejscu, w oddziale dermatologicznym słupskiego szpitala, który mieści się w Ustce. Stosowana jest wtedy np. krioterapia. Kiedy jest wykryty zaawansowany nowotwór skóry, chory natychmiast kierowany jest przez nas do chirurga onkologa.

Na oddziale dermatologii w słupskim szpitalu lekarze stosują od niedawna innowacyjną metodę leczenia ozonem ran skóry, owrzodzeń oraz stanów zapalnych. - Ozon to gaz o właściwościach bakteriobójczych i silnie odkażających. W ten sposób leczymy duże zmiany skórne - począwszy od ran pooperacyjnych, ran pourazowych, przez rany oparzeniowe, a także odleżyny i trudno gojące się owrzodzenia np. w przebiegu żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej - podkreślił dr Piotr Brzeziński.

Lekarze słupskiego szpitala stawiają również na rozwój dermatologii estetycznej - Mamy wiedzę, możliwości i aparaturę, które pozwala naszym lekarzom na przeprowadzanie zabiegów mających na celu odmłodzenie skóry, poprawę jej jędrności, usuwanie blizn, leczenie rozstępów, trądziku, przebarwień, czy zamykanie rozszerzonych naczyń krwionośnych - powiedział ordynator oddziału dermatologii.

Zabiegi laserowe w słupskim szpitalu są oferowane pacjentom komercyjnie.

Medycy przypominają, że przy oddziale dermatologicznym słupskiego szpitala działa Poradnia Dermatologiczna dla pacjentów ze skierowaniem. Jest ona otwarta we wtorki od 14.00 do 18.00 oraz w środy i czwartki od 8.30 do 12.30. Poradnia znajduje się przy oddziale dermatologicznym w szpitalu w Ustce przy ul. Mickiewicza 12. Z jej oferty mogą skorzystać zarówno pacjenci dorośli, jak i dzieci.

Rejestracja do poradni dermatologicznej jest prowadzona telefonicznie, pod numerem: 59 84 60 700.

szpital.slupsk.pl/mt