fot. Alyona Naumenko, „Wiadomość”, akryl, ołówek, papier, 50 x 60 cm
Dwumiesięczny integracyjny multimedialny plener dedykowany artystkom z Ukrainy odbędzie się w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce. Projektowi będą towarzyszyły spotkania, warsztaty i działania artystyczne w przestrzeni miejskiej Słupska i Ustki. Zwieńczeniem pleneru będzie wystawa i spotkanie artystek z publicznością.

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku organizuje dwumiesięczny integracyjny multimedialny plener dedykowany artystkom z Ukrainy w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce w lipcu i sierpniu 2022.

Zaproszone do projektu artystki będą rozwijały swoje praktyki artystyczne w nowym środowisku twórczym integrując się z lokalną społecznością i lokalnym środowiskiem artystycznym. Wykonają projekty nawiązujące do wspólnej historii polsko – ukraińskiej, sąsiedztwa i wzajemnego przenikaniem się kultur. Zaproszą do udziału w warsztatach, przygotują działania artystyczne w przestrzeni miejskiej Słupska i Ustka.

Zwieńczeniem pleneru będzie wystawa i spotkanie z artystami z udziałem publiczności, a rezultaty pracy nad projektami zostaną zebrane w formie wydanego katalogu dokumentującego działania wykonane podczas pleneru.

Uczestniczki pleneru: Tereza Barabash, Alyona Naumenko, Hanna Oborska, Marina Papirna, Anastasiia Riabchuk, Kateryna Sklianchuk
Kuratorka: Weronika Teplicka
Cykl warsztatów i działań w przestrzeni miejskiej Słupska i Ustki: 22 – 27.07.2022, 10 - 18.08. 2022
Spotkanie z uczestniczkami pleneru: 27.07.2022 / 17:00
Wernisaż wystawy: 24.08.2022 godz. 18.00
Miejsce: Galeria Mała / Centrum Aktywności Twórczej w Ustce / ul. Zaruskiego 1a

Patroni medialni: TVP Kultura, Radio Koszalin
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura - Interwencje. Edycja 2022.

Link do strony internetowej Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej w Słupsku: https://bgsw.pl/
Link do strony internetowej wydarzenia: https://bgsw.pl/portfolio/multimedialny-ukrainski-plener-w-ustce/