źródło: slupsk.pl
Na oficjalnej stronie miasta można oglądać na żywo obraz z dwóch urządzeń przez całą dobę. Niestety, kamery zostały zainstalowane w taki sposób, że od wielu lat pokazują praktycznie to samo miejsce - fragment ulicy Tuwima i Placu Zwycięstwa. Całość ma kiepską jakość, a jedna z kamer podaje, że jest 1970 rok.

Monika Rapacewicz, rzeczniczka prasowa słupskiego ratusza przyznała na naszej antenie, że obraz z kamer może nie być atrakcyjny dla odwiedzających stronę internetową miasta: - Te urządzenia zainstalowano kilkanaście lat temu i początkowo była to nowinka techniczna. Dzisiaj możemy zadawać sobie pytanie, czy nadal spełniają swoją rolę. Myślę, że okres wakacyjny to dobry czas na taką dyskusję.

Miejskie kamery obserwują również ulice Ustki. Internauci mogą spoglądać na promenadę nadmorską. Włodzimierz Wolski, naczelnik wydziału promocji w kurorcie podkreślił na antenie Radia Słupsk, że ten projekt cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów: - Obserwujemy na bieżąco wyniki w wyszukiwarce internetowej, która wskazują na ponad 100 tys. wyszukań miesięcznie. Bez wątpienia jest to doskonała forma promocji dla miasta.

Mieszkańcy oraz turyści mogą obserwować miejskie kamery pod poniższymi linkami: SŁUPSK USTKA

Więcej w poniższym materiale.

pd/mt

Posłuchaj

materiał Pawła Drożdża