fot. prk24.pl
Po dwóch latach przerwy powraca jedno z najpopularniejszych europejskich wydarzeń kulturalnych. W imprezie biorą udział także kołobrzeskie placówki.

W ramach Nocy Muzeów, do odwiedzin zaprasza Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. W godzinach od 19.00 do 22.00 bezpłatnie będzie można zwiedzić oddział Dzieje Oręża Polskiego przy ul. Emilii Gierczak 5. Dodatkowo, w holu oddziału, prezentowana będzie wystawa czasowa poświęcona Insurekcji Kościuszkowskiej, a przed wejściem, wystawa plenerowa o pierwszym muzeum morskim w odrodzonej Rzeczypospolitej - Warszawskim Muzeum Stanisława Ledóchowskiego.

Do europejskiej akcji przyłączyło się też Stowarzyszenie Miłośników Dawnej Motoryzacji w Kołobrzegu. O godz. 16.00 ulicami miasta przejedzie parada zabytkowych samochodów. Od 17.00 pojazdy będzie można podziwiać na placu, koło latarni morskiej.

Od godz. 18.00 do zachodu słońca dla odwiedzających zostaną otwarte piwnice kołobrzeskiego ratusza. Muzeum Patria Colbergiensis zaprasza do poznania setek lat historii miasta, poprzez pryzmat eksponatów i opowieści miłośnika historii Roberta Maziarza.

ma/zn