fot. Małgorzata Abramowicz
Pracownicy Starostwa Powiatowego w Kołobrzegu dostali w ręce broń i to różnego kalibru. Wszystko to za przyczyną żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy przyjechali do uzdrowiska, by zaznajomić ich z budową i obsługą broni oraz medycyną pola walki.

Jak powiedział Polskiemu Radiu Koszalin starszy szeregowy 141. Batalionu Obrony Terytorialnej z Trzebiatowa Piotr Erbacher, głównym celem całego cyklu szkoleń dla urzędników jest przybliżenie im struktur WOT: - Szkolenia pokazują przede wszystkim, w jaki sposób trenowani są żołnierze i jaka wiedza jest im przekazywana. Mamy nadzieję zachęcić ich do wstąpienia do służby w Wojsku Obrony Terytorialnej.

Dla wielu urzędników było to pierwsze zetknięcie z bronią. - Odkąd nie ma obowiązku odbycia służby wojskowej, ta styczność z bronią jest ograniczona. Wobec napiętej sytuacji na świecie, warto zapoznać się z takim sprzętem obronnym, z jego budową czy wagą - tłumaczyli pracownicy starostwa.

Podobne szkolenia przeszli już urzędnicy z magistratu i z gminy Kołobrzeg oraz uczniowie „mundurówki” w Gościnie i Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu.

ma/zn

fot. Małgorzata Abramowicz
fot. Małgorzata Abramowicz
fot. Małgorzata Abramowicz
fot. Małgorzata Abramowicz

Posłuchaj

Piotr Erbacher, st. szer. 141. Batalionu Obrony Terytorialnej uczestnicy szkolenia relacja Małgorzaty Abramowicz