fot. facebook.com/chor.fantazja
Setki absolwentów oraz koncertów w Polsce i na świecie. Dziesiątki nagród i uznanie wśród miłośników śpiewu zespołowego - tak wygląda dotychczasowa działalność słupskiego chóru, który przygotowuje się do obchodów 40. urodzin.

O początkach działalności chóru „Fantazja” opowiedziała jego założycielka Lilianna Zdolińska: - Na początku lat 80. rozpoczęłam pracę w słupskiej Szkole Podstawowej nr 5, gdzie oprócz prowadzenia lekcji otrzymałam zadanie założenia chóru. Początki były bardzo trudne, ponieważ w tej szkole przez 20 lat nie były prowadzone takie zajęcia. Wtedy ciężko było zachęcić dzieci do wzięcia udziału w tym projekcie, jednak z biegiem czasu zainteresowanie wzrosło i tak działamy do dzisiaj.

40. urodziny chóru „Fantazja” przypadały w 2020 r., jednak ze względu na pandemię COVID-19 obchody przełożono na rok 2022. Uroczysty koncert artystów związanych ze słupskim chórem odbędzie się 4 czerwca w Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara w Słupsku.

Muzycy z chóru „Fantazja” uruchomili zbiórkę internetową, która ma pomóc w uświetnieniu jubileuszu. Zainteresowane osoby mogą wesprzeć artystów na portalu zrzutka.pl.

Więcej w poniższej rozmowie.

mb/mt

Posłuchaj

rozmowa Mariusza Brokosa z Lilianną Zdolińską