fot. Zespół Śpiewaczy Chabry Wałcz/ Facebook
Śpiewają już prawie dwadzieścia lat. Teraz szukają nowych, szczególnie męskich, głosów. Grupa spotyka się co tydzień w Wałeckim Centrum Kultury.

„Chabry” to grupa śpiewaczy wykonujących muzykę ludową i biesiadną z różnych rejonów Polski. Zespół tworzy dwóch muzyków, trzech śpiewających panów i jedenaście pań.

Jak podkreślił członek zespołu Mirosław Szybiński, grupa poszukuje przede wszystkim głosów męskich: - Zespół niedługo będzie obchodził 20. rocznicę powstania. Początkowo przeważali w nim panowie, dzisiaj mamy jedynie trzech śpiewaków.

Kierownik zespołu Anna Nyl zaznaczyła, że sytuację zespołu w znacznym stopniu skomplikowała pandemia koronawirusa: - Wiele osób w czasie pandemii wycofało się ze wspólnego śpiewania, z obawy o swoje zdrowie. Teraz próbujemy wrócić do normalności, dlatego ogłosiliśmy nabór. Szukamy przede wszystkim głosów męskich, ale przesłuchamy wszystkich chętnych, którzy ukończyli 18 lat.

Jak dodała, „Chabry” to nie tylko zespół muzyczny: - ­To grupa ludzi, którzy lubią ze sobą przebywać, dzieląc się swoimi troskami i radościami. To przyjaciele, którzy wzajemnie się wspierają i zawsze sobie pomagają.

Wszyscy, którzy chcą dołączyć do zespołu „Chabry”, mogą odwiedzić zespół podczas próby. Te odbywają się w każdy wtorek o 17.00 w Wałeckim Centrum Kultury.

pg/zn

Posłuchaj

materiał Przemysława Grabińskiego
  • 00:00:00 | 00:00:00
::