fot. prk24.pl
Skazany za przestępstwa przeciwko mieniu mężczyzna, który od kilku lat za granicą ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, został zatrzymany w sklepie w Białym Borze. Rozpoznał go dzielnicowy w dniu wolnym od służby.

Zgodnie z relacją oficer prasowej KPP w Szczecinku asp. Anny Matys, dzielnicowy białoborskiego posterunku w dniu wolnym od służby, przejeżdżając samochodem, zauważył na parkingu przed sklepem poszukiwanego do odbycia kary za przestępstwa przeciwko mieniu 26-latka, którego znał osobiście. - Mężczyzna od kilku lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości za granicą - poinformowała asp. Matys.

Dzielnicowy poszedł za poszukiwanym do sklepu i go zatrzymał. Następnie przekazał go w ręce patrolu policji szczecineckiej policji, który został wysłany na miejsce zdarzenia. - 26-latek zgodnie z nakazem doprowadzenia wydanym przez Sąd Rejonowy w Szczecinku za kratkami spędzi najbliższe dwa lata i osiem miesięcy - poinformowała asp. Matys.

Dodała, że przy zatrzymanym policjanci znaleźli butelkę alkoholu, za którą ten nie zapłacił w sklepie. Za to wykroczenie również zostanie ukarany.

PAP/rz