fot. prk24.pl
W tym tygodniu zaproszenie Piotra Głowackiego przyjęli: Marcin Prusak - rzecznik prasowy słupskiego szpitala, Małgorzata Bazyk - radna gminy Słupsk oraz Paweł Szewczyk - radny miejski z Platformy Obywatelskiej.

W województwie pomorskim znanie wzrosła liczba zachorowań na COVID-19. W piątek stwierdzono aż 2251 nowych zakażeń koronawirusem.

Marcin Prusak, podkreślił na antenie Radia Słupsk, że pomimo tak dużego wzrostu zachorowań w słupskim szpitalu są obecnie wolne łóżka dla pacjentów z COVID-19: - Wcześniej mieliśmy zajęte praktycznie wszystkie miejsca na naszych oddziałach covidowych, jednak od około dwóch tygodni posiadamy kilka wolnych łóżek. Zdaniem personelu medycznego, może to być spowodowane nowym wariantem koronawirusa - omikronem. Jest on bardziej zaraźliwy, ale powoduje łagodniejsze objawy, stąd mniejsza liczba chorych, która wymaga leczenia szpitalnego. Sytuacja jest jednak dynamiczna i dopiero w najbliższych dniach można będzie stwierdzić, czy ta teoria jest prawdziwa. - Zdecydowana większość pacjentów z COVID-19, która trafia do naszego szpitala, jest niezaszczepiona. Możemy policzyć na palcach jednej ręki osoby, które przyjęły szczepionkę i mają ciężkie objawy tej choroby - dodał rzecznik.

W dalszej części piątkowej audycji samorządowcy z regionu dyskutowali o planach powiększenia obszaru Słupska.

Więcej w poniższym materiale.

pg/mt

Posłuchaj

„Studio Bałtyk Słupsk” (21.01.2022)