fot. archiwum prk24.pl
Porannym gościem Andrzeja Watemborskiego na naszej antenie była wójt gminy Słupsk. Rozmowa dotyczyła planów rozszerzenia obszaru miasta.

Pod koniec grudnia ubiegłego roku miejscy radni przyjęli uchwałę w sprawie rozszerzenia granic Słupska. Samorządowcy chcą powiększyć miasto o ościenne miejscowości: Bierkowo, Włynkówko, Krępe Słupską, Płaszewko, Siemianice oraz Strzelino. W tym tygodniu zakończył się cykl spotkań z mieszkańcami okolicznych sołectw dotyczący planowanej ekspansji miasta.

Barbara Dykier zaznaczyła na naszej antenie, że większość osób biorących udział w tych spotkaniach jest przeciwna wchłonięciu ich miejscowości przez Słupsk: - Obszar siedmiu sołectw, które miały znaleźć się w obszarze miasta to ponad 60 proc. terenów zurbanizowanych naszej gminy lub przeznaczonych na ten cel. W przypadku zrealizowania tego pomysłu gmina Słupsk tak naprawdę przestanie istnieć. Bylibyśmy w stanie pokrywać jedynie z trudem bieżące wydatki.

- Nasza polityka od wielu lat zakłada budowanie przy głównych węzłach komunikacyjnych stref gospodarczych, które pozwalają nam na rozwój całej gminy. Chciałabym zaznaczyć, że 80 proc. naszego terenu to grunty rolne, a sołectwa, które są w kręgu zainteresowania miasta to właśnie te obszary, dzięki którym możemy się rozwijać - dodała nasza rozmówczyni.

Więcej w poniższej rozmowie.

aw/mt

Posłuchaj

rozmowa Andrzeja Watemborskiego z Barbarą Dykier