fot. prk24.pl
Zaproszenie Mateusza Sienkiewicza przyjęli burmistrz Szczecinka Daniel Rak oraz Sylwia Brambor z Samorządowej Agencji Promocji i Kultury w Szczecinku.

Daniel Rak powiedział, że 2022 rok może być ciężki dla finansów szczecineckiego samorządu: - Skonstruowaliśmy budżety w oparciu o dane ministerstwa. Zastanawiamy się, czy niektóre założenia będą możliwe do zrealizowania. Wzrastają bowiem inflacja oraz pensja minimalna, przez co większy będzie poziom wydatków naszych jednostek. To potężne obciążenie dla naszego budżetu. Musimy więc dokładnie planować dochody i wydatki. Z prognoz wynika też, że Szczecinek straci około dziesięć milionów złotych przychodu.

rozmowa z burmistrzem Danielem Rakiem

Sylwia Brambor mówiła o FUKS-ie, czyli Feryjnym Uniwersytecie Kultury SAPiK: - Po raz kolejny zapraszamy dzieci w wieku od 7 do 12 lat do „studiowania”. Przygotowaliśmy dla nich wiele atrakcji, m.in. zajęcia artystyczne, warsztaty, zajęcia kulinarne, zabawy z klocków LEGO oraz seans filmowy. Dzieci otrzymają „indeksy” i będą mieć „zaliczenia”. Wszystko będzie wyglądać tak, jak w prawdziwej uczelni.

rozmowa z SylwiąBrambor z SAPiK-u