fot. Mariusz Wolański
Uroczyste wręczenie Koników Kołobrzeskich odbyło się w Regionalnym Centrum Kultury. To nagrody fundowane przez prezydent miasta, dla osób, które szczególnie zasłużyły się dla kurortu.

Statuetki są dwie. Laureata pierwszej z nich wybiera prezydent spośród kandydatur zgłoszonych przez mieszkańców. W tym roku uhonorowany został Kołobrzeski Klub Pioniera. - Jego członkowie są wyjątkowymi ludźmi, pełnymi hartu ducha. Przyjazd w 1945 roku do niemal doszczętnie zniszczonego Kołobrzegu, założenie tu rodziny i poświęcenie się na rzecz miasta - to działania wymagające ogromnej odwagi. Dzięki tym osobom Kołobrzeg dziś tak pięknie się rozwija, za co jestem im bardzo wdzięczna - przekazała Polskiemu Radiu Koszalin prezydent Anna Mieczkowska.

Drugą statuetką wyróżnia kapituła dziennikarzy. Laureatem dziennikarskiego Konika 2022 zostało stowarzyszenie Gang Maluchów. Miłośnicy małego fiata, od początku swojego istnienia, działają na rzecz potrzebujących z powiatu kołobrzeskiego.

- Zaczęło się od kilku „Maluchów”, kolegów, którzy jeździli fiatami 126p. Kiedy zaczęło nas być coraz więcej - postanowiliśmy przełożyć naszą energię na pomaganie innym, a przede wszystkim tym najsłabszym - dzieciom i osobom starszym - mówili członkowie Gangu Malucha.

Tak jak w ubiegłym roku, wydarzenie odbyło się bez uroczystej gali, jedynie w obecności przedstawicieli kołobrzeskich redakcji.

ma/aś

Posłuchaj

Anna Mieczkowska - prezydent Kołobrzegu Gang Maluchów