Karolina Mokrzka i Adrianna Nowicka (fot. Piłka Ręczna Koszalin/Facebook)
W ostatnich latach 25-letnia rozgrywająca reprezentowała barwy KPR-u Kobierzyce. W Młynach Stoisław Koszalin zastąpi 27-letnią kapitan zespołu Adriannę Nowicką, która spodziewa się dziecka.

- Pochodzę z Płocka. Tam zaczęła się moja przygoda z piłką ręczną i trwa do dziś. Ostanie trzy lata spędziłam w zespole z Kobierzyc. Zdobyłam tam brązowy i srebrny medal mistrzostw Polski. Bardzo cieszę się, że trafiłam do Koszalina. Mam nadzieję, że czas spędzony tutaj pozwoli mi być lepszą zawodniczką - powiedziała Karolina Mokrzka.

Roman Granosik, prezes Piłka Ręczna Koszalin SA przyznał, że nowa zawodniczka będzie wsparciem dla drużyny: - Szczególnie, że wciąż borykamy się z licznymi kontuzjami czy innymi niedyspozycjami naszych piłkarek. Niedawno zawieszony został kontrakt Adrianny Nowickiej, w to miejsce udało nam się pozyskać właśnie Karolinę Mokrzkę.

Adrianny Nowickiej kibice nie zobaczą na parkiecie do końca sezonu. Rozgrywająca spodziewa się dziecka. - Kibice zawsze wspierali mnie w każdej akcji na boisku, dlatego chciałabym się z nimi podzielić radosną nowiną, prosić o wsparcie i trzymanie kciuków w mojej największej życiowej akcji - za kilka miesięcy zostanę szczęśliwą mamą. Mam nadzieję na szybki powrót do drużyny - podkreśliła kapitan koszalińskiej ekipy.

Młyny Stoisław Koszalin z 11 punktami zajmują szóste miejsce w PGNiG Superlidze Kobiet. Liderem tabeli z 33 oczkami jest MKS Zagłębie Lubin. Druga MKS FunFloor Perła Lublin ma o trzy punkty mniej. Trzeci KPR Gminy Kobierzyce zgromadził 21 punktów. Tyle samo ma czwarty Eurobud JKS Jarosław.

W środę koszalinianki zmierzą się na własnym parkiecie z Miedziowymi. Początek meczu o 18.00.

red./Piłka Ręczna Koszalin/rz