fot. prk24.pl
W soboty, 4 i 11 grudnia, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku w swojej siedzibie i usteckim obiekcie organizuje akcję szczepień przeciw COVID-19. Można będzie tam przyjąć preparaty firm Pfizer, Moderna i Johnson & Johnson – poinformował w czwartek rzecznik placówki Marcin Prusak.

W Słupsku szczepienia przeciw COVID-19 prowadzone będą w budynku I kompleksu szpitalnego przy ul. Hubalczyków 1. Punkt szczepień w soboty, 4 i 11 grudnia, czynny będzie w godzinach 9.00-17.00. Punkt w Ustce, w budynku szpitalnym przy ul. Mickiewicza 12, przyjmie zainteresowanych przyjęciem preparatu w godz. 8.00-14.00.

Prusak poinformował, że zaszczepić się będzie można szczepionkami dwudawkowymi firm Pfizer, Moderna i jednodawkową firmy Johnson & Johnson, a także przyjąć dawkę przypominającą.

Dodał, że podanie preparatu poprzedzi badanie lekarskie, dzięki czemu możliwe będzie zaszczepienie także dzieci od 12. roku życia.

Zainteresowani przyjęciem szczepionki przeciw COVID-19 w ramach szpitalnej akcji mogą się wcześniej zarejestrować, dzwoniąc w dni powszednie w godz. 7.30-14.30 pod nr tel. 59-84-60-787 lub zgłosić się z marszu. Należy mieć przy sobie dowód tożsamości. Dzieciom muszą towarzyszyć opiekunowie prawni.

Prusak podkreślił, że podczas poprzedniej sobotniej akcji szczepień, zorganizowanej 27 listopada, w słupskim szpitalu zaszczepiło się 591 osób. Zaznaczył, że to z uwagi na duże zainteresowanie przyjęciem preparatu przeciwko COVID-19 w dni wolne od pracy szpital zdecydował o kontynuacji akcji.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek o 27 356 nowych zakażeniach koronawirusem w kraju i o śmierci 502 osób z COVID-19.

PAP/kc