fot. Przemysław Grabiński
W Ośrodku Kultury w Mirosławcu odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu Bezpieczny Senior. Warsztaty prowadził mł. asp. Paweł Przybylski z posterunku policji w Mirosławcu.

Jak powiedział funkcjonariusz Polskiemu Radiu Koszalin, choć tematyka spotkania może wydawać się nietypowa, to jest niezwykle ważna i aktualna.

- Seniorzy w tych czasach narażani są na wiele takich zagrożeń. Dlatego właśnie pojawiła się inicjatywa, żeby zdali sobie sprawę z powagi sytuacji. Na pewno nie należy reagować agresywnie w takich chwilach, ponieważ to my tak naprawdę decydujemy, czy ten hejt będzie kontynuowany i czy jego sprawca będzie miał pożywkę z dominowania nad nami - wyjaśnił mł. asp. Paweł Przybylski.

Policjanci na przykładach pokazali seniorom, jak może wyglądać taka forma przemocy i jak sobie z nią radzić. Uczestnicy spotkania chwalili zarówno ciekawą formę, jak i tematykę warsztatów: - Bardzo dużo możemy się z takich przemówień nauczyć i zawsze chętnie uczestniczymy w takich zajęciach. Prowadzący nam wyjaśnił, jak można bronić się w takich sytuacjach.

Jak dodała asp. Beata Budzyń z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu, wcześniejsze warsztaty dotyczyły m.in. zagrożeń związanych z oszustwami i bezpieczeństwa w internecie. Dziś policjanci uwrażliwiali seniorów na przemoc słowną i psychiczną: - Takich zachowań, jak hejt, czy agresja słowna mamy w internecie coraz więcej i nie tylko wśród młodych osób, ale również dorosłych.

Serię spotkań seniorów z policjantami zorganizowano przy współpracy z Ośrodkiem Kultury w Mirosławcu.

pg/od

Posłuchaj

mł. asp. Paweł Przybylski z posterunku policji w Mirosławcu uczestnicy spotkania asp. Beata Budzyń z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu