fot. pixabay.com
Zaproszenie Przemysława Grabińskiego przyjęli burmistrz Mirosławca Piotr Pawlik, psychoonkolog Ilona Filipiak oraz dyrektor Wałeckiego Centrum Kultury Maciej Łukaszewicz.

Piotr Pawlik, burmistrz Mirosławca powiedział, że rozmawiał już z przedstawicielami Polskiej Spółki Gazownictwa w sprawie rozpoczęcia budowy sieci gazowej w Hankach, Bronikowie i Pruchnowie: - Zgazyfikowane będą mogły być też miejscowości gminy Tuczno, która jako jedna z nielicznych z powiecie wałeckim miała problem z dostępem do gazu. W 2022 roku spółka będzie nawiązywała umowy z potencjalnymi klientami z Hanek i Bronikowa, a rok później budynki zostaną podłączone do sieci. W przypadku mieszkańców Pruchnowa umowy zostaną podpisane w 2023 roku, a możliwość przyłączenia do gazociągu będzie w 2024 roku. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że mieszkańcy nie otrzymają darmowych przyłączeń. Koszt wykonania dokumentacji to tysiąc złotych, a podłączenia gazu do budynku mieszkalnego - od 2,5 do 3 tysięcy złotych.

rozmowa z Piotrem Pawlikiem, burmistrzem Mirosławca

Maciej Łukaszewicz przypomniał, że w piątek o 15.00 w Wałeckim Centrum Kultury rozpocznie się 44. Ogólnopolski Turniej Sztuki Recytatorskiej. Impreza zakończy się w niedzielę. Patronat medialny nad nią objęło Polskie Radio Koszalin. - Mamy 26 uczestników z 23 miast. Przyjadą do nas osoby m.in. z Zabrza, Tarnowa, Poznania, Kołobrzegu, Krakowa czy Gliwic. Nasz turniej jest międzypokoleniowy. Wezmą w nim udział 17- i 18-latkowe oraz seniorzy. Uczestnicy sięgną po teksty Juliana Tuwima, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, ale też współczesnych pisarzy. Będą również recitale Karoliny Czarneckiej (początek w piątek o 19.00 - red.) i Katarzyny Groniec (sobota o 19.00) - powiedział dyrektor Wałeckiego Centrum Kultury.

rozmowa z Maciejem Łukaszewiczem, dyrektorem Wałeckiego Centrum Kultury

Ilona Filipiak, psychoonkolog powiedziała, że już 2 grudnia przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Wałczu rozpocznie działalność grupa wsparcia dla osób chorujących na nowotwory i dla ich bliskich: - Gdy pojawiają się choroby nowotworowe, nieuleczalne lub śmiertelne, mówi się, że choruje cała rodzina. Strach towarzyszy nie tylko choremu, ale i jego bliskim. Przychodzi moment, kiedy te osoby potrzebują wsparcia, (...) zwłaszcza w momencie poznania diagnozy, gdy „ziemia się trzęsie” i „całe życie staje przed oczami”.

rozmowa z Iloną Filipiak, psychoonkologiem