fot. prk24.pl
Kolejny raz wraca temat likwidacji Szpitala Dziecięcego „Słoneczko” prowadzonego przez przedsiębiorstwo Uzdrowisko Kołobrzeg. W odpowiedzi na zaniepokojenie pracowników lecznicy poseł Prawa i Sprawiedliwości Czesław Hoc przesłał pismo do marszałka województwa zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza, w którym prosi o wyjaśnienia.

W piśmie czytamy między innymi, że Zarząd Uzdrowiska Kołobrzeg, kontraktuje z roku na rok coraz mniej świadczeń, pomimo iż NFZ nie ogranicza ich liczby. Na 2022 rok zakontraktowano świadczenia tylko dla 806 dzieci z wyłączeniem okresu od września do grudnia. Oznacza to, że w pozostałych miesiącach będzie w sanatorium znaczny tłok.

To zdaniem posła Czesława Hoca jest celowym działaniem mającym zniechęcić rodziców do przyjazdów dzieci, a tym samym wykazać potrzebę likwidowania Szpitala Dziecięcego „Słoneczko”. „Kolejnym przykładem możliwości wykazania małej atrakcyjności turnusów w szpitalu jest fakt, że w sezonie letnim Uzdrowisko Kołobrzeg nie wydzieliło plaży dla dzieci i młodzieży” - czytamy dalej w oświadczeniu.

Poseł Hoc wskazuje też, że uzdrowisko nie prowadzi żadnej promocji lecznictwa uzdrowiskowego dla dzieci i młodzieży w Szpitalu Dziecięcym „Słoneczko” w Kołobrzegu.

W dalszej części pisma wyraża niepokój, że polityka Zarządu Uzdrowiska oraz organu prowadzącego zmierza do szybkiego wygaszania tego rodzaju świadczeń, a w konsekwencji do likwidacji Dziecięcego Szpitala Uzdrowiskowego „Słoneczko”.

mw/red.