W szóstej kolejce Suzuki I Ligi Kotwica Kołobrzeg w Hali Millenium wysoko pokonała PGE Turów Zgorzelec - 124:54. Piątą porażkę z rzędu ponieśli za to koszykarze Żaka Koszalin. W Krakowie przegrali z miejscowym AZS-em AGH 50:66.

Kołobrzeżanie nie mieli dobrego otwarcia. Po trzech minutach to Turów prowadził 12:5. Za trzy trafiali Stanisław Heliński i Maciej Marcinkowski. Podopieczni Rafała Franka przebudzili się dopiero w piątej minucie i zaczęli odrabiać straty. Na dwie minuty przed końcem pierwszej odsłony, po trójkach Damiana Pielocha, Remona Nelsona i Mikołaja Kurpisza zrobił się remis (21:21). 60 sekund później gospodarze objęli prowadzenie po wsadzie Pielocha i trafieniu spod kosza Mateusza Itricha.

W drugiej części spotkania kołobrzeżanie zagrali koncertowo. Zanotowali kilka przechwytów, częściej zbierali piłkę pod koszem i przede wszystkim dzielili się piłką. Do przerwy prowadzili 54:32, a drugą kwartę wygrali aż 25:6. Czarodzieje z Wydm w trzeciej i czwartej odsłonie sukcesywnie powiększali przewagę. Trzecią odsłonę wygrali 30:15, a czwartą 40:7, a całe spotkanie 124:54. Warto dodać, że pod koniec meczu w ekipie kołobrzeskiej pojawił się 14-letni Franciszek Chac, którzy przypieczętował zwycięstwo gospodarzy, trafiając za dwa. Co ciekawe, nastolatek jeszcze tego samego dnia rozegrał mecz przeciwko Żakowi Koszalin w juniorach i rzucił w nim 53 punkty.

Kotwica Kołobrzeg - PGE Turów Zgorzelec 124:54 (29:26. 25:6, 30:15, 40:7)

Kotwica: Szymon Długosz 22, Mateusz Itrich 19, Remon Nelson 18, Mikołaj Kurpisz 18, Wojciech Jakubiak 12, Damian Pieloch 12, Hubert Wyszkowski 12, Patryk Wieczorek 5, Nataniel Kolasiński 4, Franciszek Chac 2.

Turów: Stanisław Heliński 26, Maciej Marcinkowski 13, Kacper Traczyk 8, Dawid Stępień 5, Kacper Wojtuś 2, Norbert Maciejak 0, Patryk Sulewski 0.

W Krakowie natomiast Żak Koszalin przegrał z miejscowym AZS-em AGH Kraków. Gospodarze szybko objęli prowadzenie. Już w piątej minucie wypracowali aż 17-punktową przewagę (19:2). Dla Żaka trafił jedynie Mikołaj Czyż. Krakowianie wykorzystywali niemalże wszystkie błędy Żaka i wygrali pierwszą odsłonę aż 29:10. W drugiej części meczu Żak wcale nie grał lepiej, a krakowianie wciąż punktowali i do przerwy wygrywali 42:21. Trzecia odsłona, choć zwycięska dla Żaka (16:10) i czwarta (13:14), nie zmieniły obrazu gry. AZS kontrolował przebieg spotkania i zwyciężył 66:50.

AZS AGH Kraków - MKKS Żak Koszalin 66:50 (29:10, 13:11, 10:16, 14:13)

AZS: Wojciech Leszczyński 18, Patryk Wydra 14, Wojciech Fraś 13, Tomasz Zych 8, Kacper Rojek 7, Paweł Zmarlak 4, Filip Pruefer 2, Damian Dyrda 0, Rafał Zgłobicki 0.

Żak:
Darrell Harris 11, Marcin Zarzeczny 11, Jakub Dłoniak 8, Mateusz Pryć 8, Marcin Tomaszewski 4, Maciej Szewczyk 2, Eryk Naczlenis 2, Wiktor Sewioł 2, Mikołaj Czyż 2.

W tabeli prowadzi Sokół Łańcut z kompletem punktów (12). Kotwica awansowała na miejsce czwarte (9 punktów, 4 wygrane, 1 porażka). Żak znajduje się na 15. miejscu.

W siódmej kolejce kołobrzeżanie wyjadą do Pelplina, gdzie zmierzą się z Decką. Z kolei Żak w Hali Gwardii podejmi WKK Wrocław.