fot. Mariusz Wolański
W Kołobrzegu odbyło się wyjazdowe posiedzenie radnych sejmiku województwa zachodniopomorskiego zrzeszonych w Prawie i Sprawiedliwości. Dyskutowali oni głównie o projektach uchwał, które będą omawiane na najbliższej sesji.

Jak poinformowała przewodnicząca klubu radnych PiS-u Małgorzata Jacyna-Witt, sporo czasu poświęcono problemom gospodarczym Kołobrzegu. - Chcieliśmy przekonać się, jak wygląda współpraca między samorządowcami miejskimi z Kołobrzegu a samorządem województwa. Okazuje się, że jest ona znakomita - podkreśliła radna. - Wiemy, że Kołobrzeg jest świetnym Uzdrowiskiem, bazą turystyczną i gospodarczą naszego regionu i te kwestie były dla nas najbardziej interesujące w ramach dyskusji - stwierdziła.

W spotkaniu uczestniczyła też prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Halina Szymańska, która poinformowała o rozpoczętych w poniedziałek wypłatach zaliczek z tytułu dopłat bezpośrednich dla rolników.

- 15,63 miliarda złotych to kwota, jaką przeznaczamy w tym roku na dopłaty bezpośrednie. 70 procent środków z tych dopłat będzie wypłacana w formie zaliczek. W ramach tego działania, do rolników w tym roku trafi więcej środków o ponad 100 milionów złotych - wyjaśniła.

Podczas posiedzenia radni pracowali też nad projektem uchwały sejmiku mającej doprowadzić do większej liczby połączeń i większej aktywności lotniska w Goleniowie.

Mariusz Wolański/kc

Posłuchaj

Małgorzata Jacyna-Witt - przewodnicząca klubu radnych PiS Halina Szymańska - prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa