fot. Przemysław Grabiński
Jeszcze w tym roku mieszkańcy Wałcza i regionu będą mogli skorzystać z poradni osteoporozy. Jej uruchomienie było jednym z tematów dzisiejszego posiedzenia Rady Społecznej szpitala.

Jak powiedział Polskiemu Radiu Koszalin komendant 107. Szpitala Wojskowego, płk. Michał Wawreszuk, to procedury medyczne, które dotąd nie były dostępne dla mieszkańców Wałcza.

- Niedługo zacznie u nas funkcjonować poradnia osteoporozy i pracownia densytometryczna. Są to usługi medyczne, których w naszym regionie do tej pory nie było. Najbliższe placówki znajdują się w Szczecinie - przekazał płk. Michał Wawreszuk. - Punkt umożliwi lokalnej społeczności, szczególnie starszym osobom, otrzymać poradę w sprawach problemów związanych z układem kostno-szkeletowym, a także dokładne zbadanie nowoczesnym densytometrem - wyjaśnił komendant.

Urządzenie to zakupiono dzięki dotacji wałeckiego Urzędu Miasta.

Jak podkreślił przewodniczący Rady Społecznej 107. Szpitala Wojskowego w Wałczu, kołobrzeski poseł Prawa i Sprawiedliwości Czesław Hoc, otwarcie nowej poradni, to odpowiedź na potrzeby mieszkańców całego regionu.

- Osteoporoza jest „cichym złodziejem kości”. Będziemy starali zapobiegać jakimkolwiek złamaniom, które są niestety plagą ludzi starszych - mówił Czesław Hoc.

Nowa poradnia osteoporozy i pracownia w 107. Szpitalu Wojskowym w Wałczu mają przyjmować pacjentów jeszcze w tym roku.

pg/od

Posłuchaj

płk. Michał Wawreszuk - komendant 107. Szpitala Wojskowego Czesław Hoc - przewodniczący Rady Społecznej 107. Szpitala Wojskowego w Wałczu i kołobrzeski poseł Prawa i Sprawiedliwości