Nie da się ukryć, że zakup sprzętu AGD i RTV nie wygląda tak samo jak kupowania ubrań, bytów czy żywności. Trzeba się do niego odpowiednio przygotować. W jaki sposób? Jak podejść do zakupu elektroniki?

Nie da się ukryć, że zakup sprzętu AGD i RTV nie wygląda tak samo jak kupowania ubrań, bytów czy żywności. Trzeba się do niego odpowiednio przygotować. W jaki sposób? Jak podejść do zakupu elektroniki?

W przypadku sprzętu RTV i AGD kluczowe znaczenie mają parametry produktów. Zazwyczaj im są lepsze, tym droższe są urządzenia. Wiąże się to na ogół z mniejszą awaryjnością. Inne istotne parametry to np. klasa energetyczna, pojemność (dla lodówki czy zmywarki), czas pracy na baterii (dla telefonu czy maszynki do golenia), system operacyjny (dla komputera czy telewizora) oraz zużycie prądu lub wody na rok. Warto też zwrócić uwagę, z czego dany sprzęt jest wykonany i czy objęty jest gwarancją. Ponadto dobrze jest sprawdzić dostępność części zamiennych.

Na szczęście zakup sprzętu AGD i RTV można zazwyczaj zaplanować ze sporym wyprzedzeniem. Wówczas jest czas na to, aby zapoznać się z ofertami wielu sklepów i zaoszczędzić nieco pieniędzy. Czasem z zakupem urządzeń warto poczekać do sezonowych wyprzedaży i promocji. Jednak i tak wcześniej dobrze jest wytypować konkretne modele sprzętu i obserwować zmiany ich cen. Trzeba wiedzieć czy oferta danego sklepu rzeczywiście jest tak okazyjna. Są też sytuacje, gdy z zakupem czekać nie można. Tak jest wtedy, gdy sprzęt zepsuje się nagle, a jest potrzebny w domu czy mieszkaniu. Jednak i tutaj można działać rozsądnie. Przed zakupem danego produktu warto zawsze sprawdzić popularne rankingi dostępne w internecie. Pomocne okazać się też mogą popularne porównywarki cen. Polecamy portal: https://rankingiproduktow.pl który ma setki różnorodnych rankingów.

Generalnie sprzęt AGD i RTV najlepiej jest kupować w miejscach, które są na rynku doskonale znane i mają dobrą opinię wśród kupujących. Jeśli są to placówki stacjonarne, należy postawić na sklep, który specjalizuje się w urządzeniach danego typu. Pracują w nim bowiem na ogół eksperci w danej dziedzinie, którzy posłużą cenną radą. Jednak sprzęt RTV i AGD  z powodzeniem kupować można też przez internet. E-sklepy mogą zazwyczaj pochwalić się o wiele szerszą ofertą niż sklepy stacjonarne. Dodatkowo często oferują bardziej atrakcyjne ceny czy pokrywają koszty dostawy pod wskazany adres. Oprócz tego nie bez znaczenia jest fakt, że w przypadku zakupów online sprzęt zawsze można w ciągu 14 dni od zakupu zwrócić. Oczywiście musi być on nieuszkodzony. Nie trzeba natomiast podawać przyczyny zwrotu. Sklepy stacjonarne zazwyczaj takiej możliwości nie przewidują.

Spora część młodych osób i coraz większa  grupa starszych użytkowników internetu nie wyobraża sobie już życia bez zakupów online. Coraz większą popularnością cieszą się zakupy przez internet sprzętu RTV i AGD. Ten trend raczej szybko się nie zmieni. Sektor e-commerce rozwija się coraz prężniej. Zakupy online są przede wszystkim bardzo wygodne i komfortowe. Nie trzeba bowiem wychodzić z domu, a transakcję sfinalizować można w zasadzie o każdej porze dnia i nocy. Towar jest wysyłany pod wskazany adres i dociera nawet już następnego dnia. Dodatkowo w ciągu 14 dni można go też zwrócić bez podania żadnej przyczyny, oczywiście w nienaruszonym stanie.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY