fot. prk24.pl
W tym tygodniu zaproszenie Jacka Żukowskiego przyjęli: lek. Jerzy Karpiński - dyrektor Wydziału Zdrowia Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku, Leszek Kuliński - wójt gminy Kobylnica oraz Andrzej Strzechmiński - burmistrz Łeby.

Przypomnijmy, dwa tygodnie temu ogłoszono rezygnację z planów budowy drugiej obwodnicy Słupska. Zamiast tej koncepcji zostanie zrealizowana inwestycja związana z dokończeniem słupskiego ringu oraz budową obwodnicy Kobylnicy. Jest to efekt konsultacji społecznych oraz postulatów lokalnych samorządów. Łączny koszt tego przedsięwzięcia wyniesie 250-300 mln zł.

Leszek Kuliński zaznaczył na antenie Radia Słupsk, że planowana inwestycja przyczyni się do poprawy komfortu życia mieszkańców regionu: - Walczyliśmy o ten projekt od 2015 r. Bardzo nas cieszy, że dostrzeżono potrzebę realizacji tego zadania. Koncepcja proponowana przez samorządowców oraz pana posła Piotra Müllera jest najbardziej racjonalna i usatysfakcjonuje zarówno turystów odwiedzających nasz region, jak i mieszkańców.

W dalszej części piątkowej audycji lek. Jerzy Karpiński opowiedział m.in. o programie szczepień w województwie pomorskim, a Andrzej Strzechmiński przedstawił planowane inwestycje w Łebie.

Więcej w poniższej rozmowie.
jż/mt

Posłuchaj

„Studio Bałtyk Słupsk”