fot. wikipedia.org
Ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej biskup Edward Dajczak oraz biskup Krzysztof Zadarko, rozpoczęli wizytę „ad limina Apostolorum” czyli do progów apostolskich.

Wizyta ma szczególny charakter - powiedział Polskiemu Radiu Koszalin ksiądz Wojciech Parfianowicz, rzecznik Kurii. - Biskupi odwiedzają różnego rodzaju Dykasterie watykańskie, w których rozmawiają na temat wcześniej wysłanych raportów o stanie swoich diecezji. Drugim wymiarem tej wizyty jest pielgrzymka do grobu Apostołów oraz  spotkanie się z papieżem - wyjaśnił rzecznik Kurii.

Wizyta ma ogromne znaczenie dla diecezji i lokalnego kościoła, zaznaczył ksiądz Parfianowicz: - To przypomnienie o jedności kościoła. My, tutaj nad Bałtykiem, nie jesteśmy oderwaną rzeczywistością, tylko jednością z Rzymem, z Piotrem - z głową Kościoła. Jeździ się tam po to, aby tę jedność podkreślić - wskazał rzecznik.

Każdy biskup, co kilka lat, przyjeżdża do Watykanu na spotkanie z papieżem. Ostatni raz z wizytą „ad limina Apostolorum” polscy duchowni byli w 2014 roku.

ak/od

Posłuchaj

ksiądz Wojciech Parfianowicz, rzecznik Kurii