fot. UM Ustka
Od zachodniej strony miasta most prowadzi do ul. Ogrodowej. Koszt budowy kładki wyniósł 3.9 mln zł.

Przejście znajduje się w pięknym, malowniczym miejscu i będzie z pewnością nie tylko alternatywną możliwością przekroczenia rzeki, ale też atrakcyjnym miejscem spacerów i wycieczek rowerowych.

„Pomorskie Trasy Rowerowe” to projekt, który jest realizowany ramach partnerstwa Ustki i Słupska. W ramach tego przedsięwzięcia na terenie Ustki powstanie trasa o łącznej długości 4,67 km wraz z miejscem postojowym dla rowerzystów, a na terenie Słupska zostanie zbudowana droga rowerowa, o długości 3,76 km.

Kładka powstała w ramach projektu „Pomorskie Trasy Rowerowe o znaczeniu międzynarodowym R10 i Wiślana Trasa Rowerowa R9 - Odcinek R-10 na terenie miast Ustki i Słupska”. Inwestycja, którą zrealizowała firma OPTEM została dofinansowana ze środków Unii Europejskiej. Koszt budowy 59-metrowego mostu wyniósł 3.9 mln złotych. Drogi dojazdowe do kładki zostaną wykonane w 2022 roku.

Całkowita wartość tego przedsięwzięcia na terenie Ustki wyniesie niemal 6 mln, w tym 2.8 mln dofinansowania pozyskały władze miasta. UM Ustka/mt

fot. UM Ustka