fot. Mariusz Wolański
Blisko 60-ciu zawodników bierze udział w rozpoczętych w sobotę w Ośrodku Jazdy Konnej Michalski w Budzistowie Mistrzostwach Regionu Zachodniopomorskiego w Ujeżdżeniu.

Ujeżdżenie to spośród wszystkich konkurencji jeździeckich najwyższy stopień wtajemniczenia, porozumienia i harmonii z koniem, a jak mówią znawcy - prawidłowe wyszkolenie konia pod kątem ujeżdżeniowym, to podstawa każdej jeździeckiej dyscypliny.

Maja Polikowska, zawodniczka i trenerka nie kryła zadowolenia z organizowanych zawodów. Jak podkreśliła, ujeżdżenie jest piękną i wyjątkową konkurencją jeździecką. - Myślę, że jest królową wszystkich innych konkurencji. Ujeżdżenie jest bazą, którą każdy zawodnik powinien sobie przyswoić - zaznaczyła trenerka.

Dyrektor zawodów Paweł Michalski podkreślił natomiast, że poziom konkurencji, mimo że są to dopiero półfinały, jest bardzo wysoki. - Jutro emocje sięgną zenitu, ponieważ wyniki są bardzo zbliżone. Każdy ma jeszcze szansę na to, by zostać mistrzem województwa zachodniopomorskiego  - mówił Paweł Michalski. - W zawodach uczestniczy ponad 55 koni, z roku na rok, ta liczba jest coraz wyższa - dodał.

Za nami pierwszy dzień zawodów, w którym rozegrano półfinały. Ostateczne rozstrzygnięcia zapadną jutro.

Polskie Radio Koszalin jest patronem medialnym wydarzenia.


mw/aś

Posłuchaj

materiał Mariusza Wolańskiego, cz. 1 materiał Mariusza Wolańskiego, cz. 2