fot. Adrian Grycuk/Wikimedia, potegowo.pl
W wyborach na przewodniczącego zarządu Platformy Obywatelskiej w Słupsku i powiecie słupskim, które zaplanowano na 23 października, poseł Zbigniew Konwiński będzie rywalizował z wójtem gminy Potęgowo Dawidem Litwinem.

Samorządowiec decyzję o starcie w wyborach na szefa PO w regionie słupskim ogłosił we wtorek na konferencji prasowej: - Zamierzam odbudować struktury partii w powiecie oraz wykorzystać doświadczenie i mądrość osób, które ją tworzyły w regionie. Nie chcę też zamykać się na ludzi, którzy przyjdą z nową energią i pomysłami.

Dawida Litwina wspiera m.in. marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. - Dawid Litwin podjął dobrą decyzję i jest odpowiednim kandydatem na to stanowisko - powiedział Struk.

Jego zdaniem przez ostatnie lata źle działo się w PO. Ogłosił też, że wystartuje w wyborach na szefa tego ugrupowania w Gdańsku: - Moją kontrkandydatką jest Agnieszka Pomaska. Będę przekonywał samorządowców, że jestem człowiekiem Polski powiatowej i związanej z miastami.

Kilka dni wcześniej poseł Zbigniew Konwiński poinformował na Facebooku, że zebrał już wymaganą liczbę podpisów poparcia: „Dziękuję klubowi radnych PO w radzie miasta za jednogłośne poparcie w wyborach na przewodniczącego zarządu PO powiatu słupskiego i Słupska. Zebrałem już wymaganą liczbę podpisów poparcia i jestem gotów na wybory 23 października”.
jz/rz

fot. Jacek Żukowski

Posłuchaj

Dawid Litwin, wójt gminy Potęgowo Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego