fot. slupsk.pl
Z pomocy specjalistów młodzi mieszkańcy regionu mogą korzystać już od piątku.

Magdalena Piekarec, zastępca dyrektora ds. lecznictwa w Centrum Zdrowia Psychicznego, które zarządza nową poradnią, zaznaczyła na antenie Radia Słupsk, że od pierwszego dnia działalności placówka notuję olbrzymie zainteresowanie ze strony mieszkańców: - Jesteśmy pierwszą taką poradnią w regionie, stąd tak duże zapotrzebowanie na naszą pomoc. W poradni pracuję czterech specjalistów. W przyszłości będziemy myśleć o rozszerzeniu naszej działalności. Niestety barierą jest przede wszystkim brak wykształconej kadry na rynku pracy.

- Nie wymagamy skierowania od lekarza, w celu zarejestrowania się w naszej poradni prosimy kontaktować się z placówką telefonicznie. W trakcie rozmowy nasz pracownik przeprowadzi wstępną kwalifikację, podczas której sprawdzi, czy dziecko rzeczywiście potrzebuję pomocy terapeutycznej - dodała nasza rozmówczyni.

Agnieszka Kapała-Sokalska, członek zarządu województwa pomorskiego podkreśliła, że potrzeba funkcjonowania tego typu ośrodka jest ogromna: - Mamy w województwie sześć takich punktów. W powiatach, które graniczą ze Słupskiem, dzieci nie mogły wcześniej skorzystać z pomocy psychologicznej. Teraz to się zmieni.

Aleksandra Kołatka, koordynator słupskiej placówki dodała, że do poradni zapisało się wielu chętnych: - Kalendarz zapełnia się w szybkim tempie. Zapotrzebowanie przerosło nasze oczekiwania. Będziemy przyjmować dzieci, które mają zaburzenia lękowe, odżywiania, nastroju czy depresyjne, a także problemy wynikające z samoizolacji.

Korzystanie z oferty w Poradni Psychologiczno-Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia. Osoby szukające pomocy specjalisty mogą skontaktować się z pracownikami poradni pod numerem telefonu: 59 307 07 37.

Więcej w poniższej rozmowie.

aw/mt

fot. prk24.pl
fot. prk24.pl

Posłuchaj

Agnieszka Kapała-Sokalska, członek zarządu województwa pomorskiego Aleksandra Kołatka, koordynator słupskiej placówki rozmowa Andrzeja Watemborskiego z Magdaleną Piekarec