fot. pixabay.com
W pełni zaszczepionych jest tu już ponad 67 procent mieszkańców. Wójt gminy Bernadeta Borkowska podkreśliła, że gmina podjęła wiele działań, by zachęcić mieszkańców do szczepień.

Jak przekazała, w gminie jest wydawana gazetka kwartalna zachęcająca do szczepień, do mieszkańców są wysyłane informujące SMS-y oraz prowadzone są rozmowy edukacyjne. - Nasi lekarze uświadamiają mieszkańców, że zaszczepienie się jest równoznaczne z ochroną zarówno swojego życia, jak i rodziny czy przyjezdnych wczasowiczów - wyjaśniła Bernadeta Borkowska.

W promocję szczepień włączyły się różne środowiska, powiedziała Polskiemu Radiu Koszalin Sylwia Halama, zastępczyni wójta.

- Akcję szczepień przeciw COVID-19 wsparły Koła Gospodyń Wiejskich - organizują pikniki, na których pojawiają się mobilne punkty szczepień. Bardzo dobrze działa również Klub Seniora. Jego przedstawiciele uświadamiają mieszkańców i ich rodziny, że warto się zaszczepić. W promocji szczepień uczestniczą także pracownicy socjalni Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej - powiedziała Sylwia Halama.

Najmniej osób w pełni zaszczepionych w Zachodniopomorskiem jest w gminie Sławno. Tu pełną dawkę przyjęło nieco ponad 38 procent mieszkańców.

red./od

Posłuchaj

Bernadeta Borkowska, wójt gminy Sylwia Halama, zastępca wójta