fot. Fratria
Michał Karnowski pochodzi z Koszalina. Jest publicystą i komentatorem politycznym. Pracował m.in. w „Newsweek Polska”, „Dzienniku”, „Polska The Times” i „Uważam Rze”. Jest członkiem zarządu Fratrii, wydającej m.in. „Sieci” i wPolityce.pl. W TVP Info prowadzi „Salon dziennikarski”.

Dziennikarz odniósł się do wydanego w poniedziałek przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej postanowienia, według którego Polska miałaby dziennie płacić 500 tysięcy euro kary za niewdrożenie środków tymczasowych i niezaprzestanie wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów.

Kara będzie naliczana od dnia doręczenia Polsce postanowienia do chwili, w której zastosuje się do treści postanowienia.

Rok temu Michał Kurtyka, minister klimatu i środowiska przedłużył koncesję na wydobywanie w tej kopalni węgla brunatnego na kolejne sześć lat. Pod koniec lutego Czechy wniosły skargę przeciwko Polsce w sprawie rozbudowy Turowa do TSUE wraz z wnioskiem o nakaz wstrzymania wydobycia węgla. TSUE przychylił się do skargi.

Zapraszamy do wysłuchania felietonu.

red.

Posłuchaj

felieton Michała Karnowskiego