fot. Małgorzata Abramowicz
W tegorocznym konkursie recytatorskim Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Zbigniewa Herberta udział wzięło piętnaścioro licealistów. Jury w składzie: Agnieszka Mandat, Witold Kopeć, Helena Elert wyróżniło osiem osób.

Zwycięskim wierszem okazał się Tren Fortynbrasa w interpretacji nowogardzianki Agaty Marczuk: - Nigdy nie byłam aż tak bardzo związana z samą poezją, w recytacji skupiłam się raczej na prozie, ale ostatnio między innym dzięki wierszom Herberta czuję, że coraz bardziej zbliżam się do poezji - zaznaczyła laureatka.

Nagrodę w Grand Prix zdobyła również Dominika Jarzyńska z Kołobrzegu. Licealistka zaprezentowała „Przypowieść o królu Midasie”: - Przyjechałam tu by powiedzieć słowo, aby powiedzieć co czuję, powiedzieć co myślę, a przy okazji dobrze się bawić, spędzić czas w miłym gronie i dużo się nauczyć - podkreśliła kołobrzeżanka.

Ogólnopolski Przegląd Twórczości Zbigniewa Herberta ma w Kołobrzegu 22-letnią historię i należy do najbardziej prestiżowych imprez kulturalnych w kraju. Patronem medialnym wydarzenia było Polskie Radio Koszalin.

ma/mt

Posłuchaj

Agata Marczuk Dominika Jarzyńska Agnieszka Mandat-przewodnicząca jury