fot. okładka_Kombii5
Po 5 latach na półkach w sklepach muzycznych pojawił się nowy album zespołu KOMBII! Nie da się ukryć, że od dłuższego czasu słuchacze i fani zespołu zadawali, za pośrednictwem mediów społecznościowych, wciąż to samo pytanie: Kiedy nowa płyta? Niezaprzeczalnie apetyt wzrastał z wydaniem poprzednich dwóch singli zapowiadających premierę nowego albumu „KOMBII 5”: utwór „Przetrwamy” oraz „Ochronię nas”.

- To trwało dość długo, było sporo różnych perturbacji i na koniec jeszcze pandemia… ale jest!!! - komentuje Grzegorz Skawiński. - Nasz nowy album KOMBII 5 to po prostu piąty krążek po reaktywacji zespołu z oryginalną nową muzyką, stąd taki tytuł. Naszemu pokoleniu „5” kojarzy się z najlepszą oceną! - wyjaśnia Grzegorz. - Mamy nadzieję, że nowy materiał przypadnie Wam do gustu i ocenicie dobrze naszą pracę, na piątkę oczywiście.

Na płycie pojawi się 11 utworów plus bonusy. Jakiego stylu muzycznego możemy się spodziewać po nowym albumie?

- Płytę podzieliliśmy między dwóch producentów, co zaowocowało dwoma odsłonami naszego brzmienia… Jedna część jest ewidentnie nawiązująca do lat 80-tych i mocno elektroniczna, a druga pop-rockowa, bardziej gitarowa, co jest przecież dla nas naturalne. Poruszamy się swobodnie w obu stylach…. Jesteśmy bardzo ciekawi Waszych opinii. Przy płycie pracowało sporo osób i zaproszonych gości, „starzy” i „nowi” twórcy tekstów. Zaprosiliśmy do współpracy zupełnie nowych producentów i realizatorów… Pracowało nam się znakomicie! Myślimy, że to będzie słychać na płycie! Życzymy dobrej zabawy i refleksji przy słuchaniu … - Grzegorz Skawiński.