Decydując się na prowadzenie sklepu spożywczego bądź marketu będziemy sprzedawali dużo żywności. Produkty tego typu szybko ulegają zepsuciu, gdy nie są odpowiednio przechowywane, a oprócz tego zajmują dużo miejsca. Co za tym idzie, niezbędna jest znacząca przestrzeń przechowalnicza. W łatwy sposób można ją uzyskać stosując regał chłodniczy.

Regały chłodnicze zamiast szaf chłodniczych

Regały chłodnicze praktycznie pełnią taką samą funkcję jak szafy chłodnicze. Panuje w nich również obniżona temperatura (w zakresie +2°C ÷ +10°C) i także dobrze się one spiszą w przechowywaniu produktów łatwo się psujących. Co więc jest zaletą stosowania regałów chłodniczych zamiast szaf chłodniczy? Nie wątpliwie na korzyść tych pierwszych przemawia większa powierzchnia przechowalnicza. Ze względu na swoją konstrukcję będziecie w stanie w nich pomieścić o wiele więcej produktów. Właśnie, dlatego regały chłodnicze stosuje się w większych sklepach spożywczych lub marketach oraz hipermarketach.

Rodzaje regałów chłodniczych

Mając już świadomość, do czego wykorzystuje się regały chłodnicze oraz jakie są ich zalety, skupimy się teraz, jakie rodzaje maszyn występują. Tak, więc w otoczeniu spotkają Państwo:

  • Regały chłodnicze otwarte – urządzenia tego typu zostały skonstruowane w takie sposób, że nie posiadają one żadnej bariery pomiędzy produktami a klientami. Umożliwia to łatwiejsze zabieranie interesujących nas przedmiotów, jednak utrudnia schłodzenie wnętrza. Szczególnie gdy mówimy o cieplejszych pomieszczeniach.
  • Regały chłodnicze zamknięte – w tego typu rozwiązaniach producenci stosują drzwi, które obdzielają wnętrze urządzenia od jego części zewnętrznej. W zależności od wybranego rozwiązania mogą być do drzwi rozwierne lub przesuwne. Zastosowanie takich elementów pozwala szybciej schłodzić środek regału a do tego zapewni ochronę przechowywanym produktom.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru regału chłodniczego

Na rynku znajduje się wiele firm, które zajmują się produkcją regałów chłodniczych. Co za tym idzie modeli tych urządzeń może być naprawdę wiele. Chcąc ułatwić Państwu wybór tego odpowiedniego, podpowiemy, na co zwracać uwagę w pierwszej kolejności.

  • Wymiary urządzenia – wpływają one bezpośrednio na ilość miejsca, jaką będzie zajmował regały. Ważne jest, więc dokładne zmierzenie swojego lokalu w celu ustalenia, czy wybrany przez nas wariant w ogóle się zmieści.
  • Powierzchnia ekspozycji – liczba ta pozwala określić jak dużą przestrzenią będziemy dysponować w celu pokazywania naszych produktów.
  • Rodzaj chłodzenia – wiele wytwórców w swoim portfolio posiada maszyny ze wbudowanym agregatem chłodniczym lub takie, które podłącza się pod zewnętrzny system chłodzenia.
  • Zakres temperatury – w każdej nocie katalogowej widnieje informacja, jaka temperatura będzie panowała we wnętrzu regału. Należy ją dostosować do produktów, jakie zamierzamy przechowywać.
  • Warunki pracy – producenci także dokładnie określają, w jakich warunkach ich produkt będzie pracował poprawie. Wypadałoby sprawdzić, czy sprawdzamy te założenia.
  • Wyposażenie podstawowe – informacje te określają, co dokładnie będzie znajdowało się w zestawie, gdy zakupimy dane rozwiązanie.

Zakup regału chłodniczego

Czytając ten artykuł, na pewno jesteście zainteresowani zakupem regału chłodniczego. Takiego procesu możecie dokonać w dwojaki sposób. Przede wszystkim możecie wybrać się do stacjonarnej hurtowi i tam zakupić odpowiedni model. Wiąże się to niestety, że stratą czasu na dojazd, a i tak może się okazać, że akurat nie mają produktu, który Was interesuje. Dlatego lepszym rozwiązaniem wbrew pozorom będzie złożenie zamówienia w sklepie internetowym. W przypadku takiej chęci możemy Państwu polecić ten znajdujący się pod adresem: www.wyposazenie-sklepowe.pl. Znajdziecie tam bogatą ofertę na ten rodzaj asortymentu, a oprócz tego będziecie mogli liczyć na pomoc w przypadku jakichkolwiek problemów. My dziękujemy za uwagę i do następnego razu!

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]