fot. Mariusz Wolański/ Polskie Radio Koszalin
„Tak dla Kołobrzegu”- pod takim hasłem w Kołobrzegu odbyła się konwencja wyborcza Komitetu Wyborczego Wyborców Anny Mieczkowskiej. Urzędująca prezydent przedstawiła wszystkie osoby kandydujące do rady miasta z jej komitetu.

O mandat radnego w czterech okręgach ubiegać się będzie łącznie 29 kandydatów. - Zebrałam zespół ludzi, którym ufam. Mamy silną grupę i wierzę, że uda nam się wejść do rady miasta - powiedziała Anna Mieczkowska.

Walcząca o reelekcję prezydent Mieczkowska przedstawiła program „10 x Tak dla Kołobrzegu”, w którym szczególny nacisk położyła na zadania prospołeczne, między innymi z zakresu ochrony zdrowia, opieki senioralnej i rozwoju kultury.

- To takie działania, które będą dotykały bezpośrednio naszych mieszkańców. Będziemy poprawiać warunki, jakość życia. Chcemy, by kołobrzeżanie odczuwali radość z tego, że są gospodarzami tego miasta - dodała prezydent Kołobrzegu.

Obecny na konwencji poseł Koalicji Obywatelskiej, były prezydent Sopotu Jacek Karnowski zaznaczył, że pod względem gospodarczym program „Tak dla Kołobrzegu” bezpośrednio koresponduje z programem „Tak dla Polski": - To samorządność, to pozostawienie pieniędzy, decyzyjności mieszkańcom. Widać to na przykładzie właśnie Kołobrzegu czy Sopotu, jak ważne jest budowanie bogactwa miasta w oparciu o uzdrowisko.

W konwencji brał też udział polityk Nowej Lewicy, wiceminister obrony narodowej Stanisław Wziątek, który podkreślił, że Anna Mieczkowska wspólnie z jego ugrupowaniem potrafiła przekonać do współpracy na rzecz miasta osoby o różnych zapatrywania politycznych i światopoglądowych:

- To jest jest wielka energia osób, które współdziałają różnych przestrzeniach politycznej aktywności. Jestem dumny z tego, że przewodniczący rady powiatowej Lewicy Jacek Kuś, we współpracy z prezydent Kołobrzegu Anną Mieczkowską, potrafili zbudować taką atmosferę.

W konwencji, która odbyła się w Regionalnym Centrum Kultury, uczestniczyło ponad 300 osób.

mw/aj

Posłuchaj

Stanisław Wziątek, polityk Nowej Lewicy, wiceminister obrony narodowej Jacek Karnowski, były prezydent Sopotu Anna Mieczkowska o założeniach programu Anna Mieczkowska, prezydent Kołobrzegu o kandydatach do rady miasta